Emocionálny stres a HIT

Aktuality - HIT

Na blogu primaldocs.com pani doktorka Judy Tsafrir hovorí o HIT a emocionálnom strese, kde možnou pomocou často býva ukľudnenie mysle pomocou meditácie a jógy. Prečítajte si zopár jej rád a postrehov.

 

Histamínová intolerancia závisí od mnohých faktorov, vrátane črevného zdravia, genetiky, užívaných liekov, diéty, prostredia a čo je možno najdôležitejšie, emocionálnej a duchovnej pohody.

Je všeobecne známe, že miera intolerancie histamínu, je do značnej miery ovplyvnená úrovňou naše citovej deprivácie. Mnohí z nás žijú stresujúce životy, čo má zásadný  vplyv na reaktivitu nášho imunitného systému. Fyzická osoba, ktorá sa cíti pokojne a sústredene uprostred veľkých aj malých výziev každodenného života, bude na histamín menej reagovať a bude menej intolerantná, ako niekto, kto je pod tlakom a často rozrušený. Čím uvoľnenejšie sa cítime, tým bude treba viac histamínu na to, aby premohol systém enzýmu zodpovedného za jeho metabolizmus, čo následne bude viesť ku symptómom.

Zvýšená tolerancia histamínu poskytuje oveľa väčšiu flexibilitu a pestrosť v diéte. Ľudia, ktorých imunitný systém je neustále v najvyššej pohotovosti, budú s najväčšou pravdepodobnosťou veľmi citliví na exogénny histamín v potrave. Musia byť oveľa prísnejší a opatrnejší, z čoho môže vznikať ďalší stres. Jedlo začína byť nebezpečné, čo mnohokrát vedie k mizernému pocitu beznádeje.

Dr. Tsafrir predstavuje sériu cvičení tradičnej Kundalini jógy. Tieto jednoduché pohyby synchronizované s dychom majú pozoruhodne silne upokojujúce a uzemňujúce vplyvy na telo, myseľ a ducha. Bežný cvičiaci môže byť potom lepšie schopný tolerovať širší sortiment potravín bez toho, aby sa prejavili symptómy. Tieto cvičenia tiež napomáhajú zlepšiť pružnosť chrbtice, ktorá chráni pred starnutím a pomáha sa zbaviť pocitom depresie a úzkosti.

Ctite si svoje telo a spôsob ako budete postupovať, nie je povinnosťou robiť každú sekvencii do konca, ak vám vaše telo naznačí, že je to príliš. Časom vám cvičenia prídu oveľa jednoduchšie.

Na konci vás čaká krátka meditácia.

 

Vrelo odporúčame Kundalini jogu, máme odskúšané!!

Diskusia