Vysoký histamín: Recept na úspech aj tragédiu

Aktuality - HIT

Prinášame vám zaujímavý článok o ľuďoch s vysokou hladinou histamínu – histadelikoch. Dočítate sa o tom, že histadeliu môžete mať v rodine a tiež jej základné príznaky.

Vysoký histamín (histadelia) sa dedí v rodinách a tieto rodiny môžu predstavovať úspešné „rody“, pretože sú títo ľudia obdarení istým druhom energie a „drajvom“, o ktorom niektorí z nás po celý život len snívajú. Typ A sú ľudia agresívni, produktívni a posadnutí dosiahnutím úspechu. Vysoké akumulácie histamínu u týchto ľudí spôsobujú, že ich neurotransmitery majú prebytok paliva. Tieto podmienky môžu viesť najmä k týmto problémom.

 

  1. Histadelici sú často prestimulovaní, takmer manickí; to ich môže viesť k požívaniu alkoholu na uvoľnenie vnútorného napätia a nájdenie pokoja.
  2. Mávajú problémy so spánkom. Sú ľahké povahy, zvyčajne im stačí sedem alebo menej hodín spánku. Tiež môžu trpieť ťažkou nespavosťou.
  3. Ak sa hladiny histamínu vyšplhajú veľmi vysoko, môžu sa vyvinúť fóbie, nutkania. Títo ľudia sú perfekcionisti a „makači“, pri ktorých máte pocit, že nevedia oddychovať. Histamín zvyšuje ich metabolizmus tak, aby ich telesná teplota bola vyššia ako normálne a spaľujú jedlo rýchlejšie. Typický histadelik nemá problém s priberaním na váhe. Ak nastane problém s váhou, pochádza z potravinových alergií a z alergií na chemikálie, ktoré sa tvária ako hlad. Po identifikácii a vylúčení týchto alergických spúšťačov, bude histadelik pomaly strácať nežiaduce kilá (to môže trvať aj celý rok) a obnovia sa prirodzene vysoké hladiny energie, ktoré alergie maskovali.
  4. Vzhľadom na ich zrýchlený metabolizmus a vyššiu telesnú teplotu, ich telá sa vytvárajú anatomicku, aby sa extra teplo mohlo rozptýliť: ich uši, nos, ruky a chodidlá môžu byť rozšírené. Prsty na rukách a nohách sú zvyčajne dlhé, často je druhý prst na nohe dlhší ako palec. Majú tiež veľmi málo ochlpenia na tvári a hrudníku, čo tiež pomáha strate zvyšného telesného tepla.
  5. Samovražedné depresie vystavujú týchto ľudí veľkému riziku, pretože majú energiu a impulzívnosť vykonať vražedný plán, rýchlo a bez rozmýšľania, čo iným ľuďom chýba.
  6. Histamín vytvára bohatú sekréciu tekutín, histadelici mávajú nadprodukciu slín, ktorá udržuje zuby bez dutín. Sexuálne orgazmy sú jednoducho dosiahnuteľné, vďaka zväčšenej sliznici.
  7. Väčšina histadelikov má veľmi nízky prah bolesti a niekedy reaguje na bolesť až prehnane. Bežne trpia respiračnými alergiami a bolesťami hlavy.

 

 

Použitý zdroj:

http://www.joanmathewslarson.com

Diskusia